Pracowania Artystyczna Form-Art dysponuje w pełni wyposażonym parkiem maszyn służących do produkcji szeroko pojętej reklamy wizualnej. Dzięki czemu nasz klient może liczyć na kompleksową obsługę w zakresie produkcji reklamy, począwszy od projektu po jego realizację i późniejszą konserwacje. My nie zalecamy niczego podwykonawcom nasze reklamy tworzymy sami od A do Z dzięki czemu możesz być pewien jakości i usługi wykonanej na czas.

Jedną z najstarszych ale w dalszym ciągu bardzo popularnych form tworzenia grafiki reklamowej jest aplikacja ciętej folii platerowej.  Technika ta pozwala na uzyskanie grafiki w eleganckim klasycznym stylu, wykonane w ten sposób reklamy charakteryzują się ostrymi konturami i mocnymi trwałymi kolorami odpornymi na działanie promieni UV. Szeroka paleta kolorów i struktur foli platerowych sprawia, że technika ta na pewno jeszcze przed długi czas nie będzie traciła na popularności.

By sprostać oczekiwaniom klienta nasz warsztat wyposażony jest w dla plotery renomowanej firmy Summa, które umożliwiają niezwykle precyzyjne cięcie każdego typu folii platerowych.

Rozwój technologi druku cyfrowego przyczynił się do powstania technologi umożliwiającej druk wielkoformatowy. W pracowni  Artystycznej Form-Art plotery do druku wielkoformatowego wykorzystujemy od momentu pojawienia się ich na rynku. Maszyny te zrewolucjonizowały sposób myślenia o grafice reklamowej,  ponieważ umożliwiły druk z fotograficzna jakością na foli samoprzylepnej, którą można nanieś na niemal każdą powierzchnię.

W Form-Arcie stoją dwa plotery wielko formatowe jeden wykorzystywany głównie do druku banerów w technologii twardego solwentu ( rodzaj druku bardzo odporny na warunki atmosferyczne). Druga maszyna drukuje  w technologi eko solwentowej, która charakteryzuje się niezwykle wysoka jakością. To urządzenie wykorzystywane jest głównie do druku grafiki, która oglądana nawet z bardzo bliska będzie cieszyła oko jakością.

By sprostać oczekiwania klienta nasza firma posiada kilka urządzeń do niskonakładowej poligrafii cyfrowej.  Druk wizytówek, plakatów, ulotek niejednokrotne odbywa się u nas na poczekaniu.  Dzięki wykorzystaniu profesjonalnej maszyny do druku cyfrowego Xeroks klient może liczyć na dokładne odwzorowanie kolorów.  W form-Arcie działa również w pełni wyposażona pracownia introligatorska dzięki czemu nasz kontrahent może liczyć na oprawę swoich druków.

Ploter termiczny StyroPlot, który posiadamy, to urządzenia sterowane komputerem służące do wycinania dowolnych kształtów w styropianach i styrodurach. Kontrola i precyzji pozwala wyciąć niemalże dowolne kształty. Poprzez zaprojektowanie i wycięcie kilku rzutów danego obiektu możliwe jest uzyskanie bardzo skomplikowanych kształtów 3D. W przypadku skomplikowanych brył 3D możemy zastosować cięcie seryjne, obrotowe, toczenie lub cięcie zrealizowane w kilku lub kilkunastu rzutach.

Ploter frezujący pozwala nam na wycinanie dowolnych kształtu w twardych materiałach takich jak: drewno, sklejka, aluminium, miedź i wielu innych. Urządzenie pozwala również na frezowanie skomplikowanych modeli 3d.

Ploter laserowy nasza firma dysponuje dwoma takimi urządzeniami. Jedno służy nam do znakowania i grawerowania w materiałach powlekanych, drewnie i gumie. Druga większa maszyna służy przede wszystkim do cięcia.

Nasza pracownia dysponuje również doskonale wyposażoną ślusarnią.  Posiadamy między innymi spawarki oraz urządzenie do cięcia metalu metodą plazmy.  Uzupełnieniem oferty jest kompletnie wyposażony warsztat umożliwiający montaże. Posiadamy między innymi samochód dostawczy, lawetę agregat prądotwórczy oraz rusztowanie.